PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151644}
6,9 7 674
oceny
6,9 10 1 7674
5,9 8
ocen krytyków
Persona non grata
powrót do forum filmu Persona non grata

Persona non grata

ocenił(a) film na 7

SPOILERY

Film dobry i z potencjałem. Zanussi po raz kolejny sięgnął po wybitnego, nieżyjącego już Zbigniewa Zapasiewicza, dla którego była to kolejna rewelacyjna rola. Szkoda tylko, że zupełnie zawiódł karykaturalny i beznadziejny Olbrychski, a po Stuhrze niestety niewiele się można spodziewać.
Zdjęcia są piękne, skromne i nieliczne wstawki muzyczne także bardzo dobre - Kilar i Kłosiński nigdy nie zawodzą.
Brakowało jednak odpowiedniego zamknięcia scenariusza - całe to rozsypywanie prochów, śmierć głównego bohatera i parę płytkich gadek trącących grafomanią to trochę za mało. Zanussiego trochę już znam i wiem co potrafi, dlatego nieco się zawiodłem, mimo że oglądało się naprawdę przyjemnie.
Pomysł na film bardzo ciekawy, ze strony realizacyjnej kapitalnie, ale zabrakło czegoś w dialogach i konstrukcji scenariusza. Miałem wrażenie, że druga część filmu to zdecydowane pójście na łatwiznę przez reżysera. Ogólnie jednak na plus.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones