PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151644}
6,9 7 681
ocen
6,9 10 1 7681
5,9 8
ocen krytyków
Persona non grata
powrót do forum filmu Persona non grata

podobno lepszego muzyka niż reżysera (sic!) tak słyszałem. Tylko K. Krauze ostatnio jestem zauroczony jego twórczością

kochany_o_rydzyk

Muzyka w filmach Krauze jest niczego sobie...

kochany_o_rydzyk

Zanussi robi filmy dla ludzi myślących. Według mnie jego filmy są znakomite. Zazwyczaj są to cięzkie dramaty, które trzeba z uwagą obejrzeć. Zanussi jest jednym z najlepszych reżyserów w Polsce, więc twoje stwierdzenie w temacie "Pewnie kicha - jak zwykle w wypadku Zanussiego" jest wysoce nie na mniejscu i świadczy o twojej niskiej wiedzy filmowej.

MobsterPL

kolego - zanussi to człowiek którego choryzonty myślowe pojmuje chyba tylko on sam - niestety. Jego obraz świata widziany oczyma fanatycznego katolika - moralizowanie na każdym kroku niestety bliższe jest wystąpieniom Ligi Posła Romana niźli artysty najwyższych lotów. W poprzednim ustroju było to akceptowalne - inne były problemy przez co logika tego reżysera z bożej łaski (za przeproszeniem) odchodziła na dalszy plan, ważniejszy był przekaz i opis tego co widac na wierzchu - wydarzeń opisywanych w jego filmach. Dziś te filmy pokochać może osoba pokroju Zanussiego, nie twierdze, że nie. Ale tych osób z roku na rok jest co raz mniej - na szczęście.
P.S. A twoje -jeden z najlepszych reżyserów w Polsce- troche mnie śmieszy - całe to pokolenie jakoś nie potrafi się odnaleść w dzisiejszej Polsce i albo powstają kolejne "Panowie Tadeuszowie" niewnoszący niczego do dorobku kultury filmowej w naszym pięknym kraju albo np. "Persona non qrata" który to film obawiam się przyciągnie do kin tych których przyciągnie ale tak naprawdę szybko o nim zapomnimy!!! pomyśl co stało się m.in z Bugajskim (pamiętne "Przesłuchanie") Wajdą... Całe szczęście że w europie coraz więcej do powiedzenia ma młode pokolenie prawdziwych artystów

kochany_o_rydzyk

"fanatycznego katolika"

Okey zostawmy prymitywne stwierdzenie jakoby pan Zanussi był fanatykiem... bo tu nie ma czego komentować... tak samo jak wrzucanie go do jednego worka z LPR - to po prostu idioctwo i nie ma sensu się do tego w ogole ustosunkowywać

ale za to mam takie pytanie: czy wg ciebie dobry rezyser nie moze byc juz katolikiem!?

Wanted_Man

kochany o rydzyk, czy jak mu tam zapewne nie rozumie filmów Zanussiego. Są dla niego za trudne. No cóż, jak już wcześniej pisałem reżyser ten robi filmy dla ludzi myślących, a nawet, jak kiedyś powiedział pewien dziennikarz, dla intelektualistów, co jest lekką przesadą, ale nie zmienia to faktu, że na filmach Zanussiego należało by używać mózgu i nie wychodzić co chwilę do toalety na siusiu, czy do kuchni, by zrobić sobie kolejną szklankę herbaty.

To że ktoś jest wierzący i o tym mówi publicznie nie oznacza fanatyzmu, równie dobrze ja bym teraz mógł powiedzieć, że jesteś fanatycznym ateistą, co by było bzdurą podobnie jak twoje stwierdzenie "fanatyczny katolik".

PS. Ilość filmów w zakładce "ulubione" jest imponująca :/

kochany_o_rydzyk

nie ufam ludziom, którzy piszą "choryzonty"...

Sagittarius_5

sting za to ty posiadasz imponującą kolekcię ulubionych filmów. dodajesz wszystkie które obejrzałeś??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones