PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491384}
7,8 21 000
ocen
7,8 10 1 21000
6,7 6
ocen krytyków
Temple Grandin
powrót do forum filmu Temple Grandin

Na wikipedii jest napisane, że Temple Grandin wynalazła wiele urządzeń do bardziej
humanitarnego uboju zwierząt, jak na filmie. Jestem ciekawa, czy gdzieś można o tym poczytać?
Przyznam, interesuje mnie to również z powodu znów poruszanego tematu brutalności zabijania
zwierząt hodowlanych... Nie jestem ani za okrucieństwem wobec zwierząt, ani za bezmyślnymi
zakazami wobec ludzi. Ciekawią mnie mądre rozwiązania. Film mnie bardzo przejął.

użytkownik usunięty
gniewna_bezalkoholowa

To oficjalna strona Temple Grandin: http://www.grandin.com/ Można tam znaleźć jej artykuły, a także projekty urządzeń i budynków przeznaczonych do hodowli i uboju zwierząt.

ocenił(a) film na 8

Serdecznie dziękuję. :)

ocenił(a) film na 9
gniewna_bezalkoholowa

Możesz wejść do biblioteki uniwersyteckiej i poprosić o prace Temple Gardin. Jeżeli nie jesteś pracownikiem naukowym pewnie będziesz musiała wnieść jakąś symboliczną opłatę, a może nie.

ocenił(a) film na 10
gniewna_bezalkoholowa

Jest taka książka, "Zrozumieć zwierzęta", autorstwa właśnie Temple Grandin (oryginalny tytuł: "Animals in Translation:Using the Mysteries of Autism to Decode Animal Behavior", tłum. K. Puławski, wyd. 2011), myślę, że tam znajdziesz najwięcej informacji, wszystko jest tam dość przejrzyście opisane i wyjaśnione.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/102078/zrozumiec-zwierzeta

użytkownik usunięty
gniewna_bezalkoholowa

A humanitarna pedofilia byłaby dla Ciebie do zaakceptowania? No, taka że dziecko nie wie, że jest wykorzystywane, że sie je oszałamia narkotykami, czy coś w tym rodzaju.
Oburzona?
Nie ma humanitarnego gwałtu, nie ma humanitarnej pedofilii i nie ma humanitarnego zabijania.

ocenił(a) film na 8

piszesz tak ze nawet nie wiesz najprawdopodobniej co piszesz. odsylam do ksiazek Temple/

użytkownik usunięty
rottweiler93

A ja Ci proponuję wysłuchanie tego wykładu https://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM Albo po prostu obejrzyj jakiś filmik przedstawiający zwierzęta w kolejce na śmierć w tym "humanitarnym" urządzeniu.

ocenił(a) film na 8

Wyznaje od lat wegetarianizm ale rozumiem doskonale ludzi jedzacych mieso wiec zostaje mi tylko w tym temacie maerzenie o humanitarnym i szybkim zqabijaniu zwierzat uwierz mi na slowo ze zrobilo by Ci czy mi roznice smierc przez podciecie gardla czy ogluszenie (i umieranie w dlugich ,meczarniach) a szybki strzal pradem w pien mozgu (''szybka'' smierc). w przypadku zwierzat jest identycznie..

ocenił(a) film na 8

uważasz, że np. nabijanie ludzi na pal czy odrąbywanie kończyn po kawałeczku jest tak samo humanitarne jak strzał w tył głowy, krzesło elektryczne czy komora gazowa?

W zupełności się z Tobą zgadzam jako osoba rozumiejąca zwierzęta. Temple jako wręcz myśląca czy widząca jak zwierzę (czy też raczej pozbawiona pewnych umiejętności międzyludzkich - jak manipulacja) oszukała zwierzęta, które były jej tak bliskie, jednak podejrzewam że chciała dobrze, może gdzieś tam wiedziała, że nie można tego wyeliminować, więc wymyśliła jak ograniczyć ich strach i przerażenie. Dramatyczne chwile przed śmiercią to urządzenie minimalizuje, więc i kortyzol nie psuje mięsa, ale znowu zyskał człowiek i do tego jeszcze przez to ustrojstwo czuje się lepiej, ma mniejsze wyrzuty sumienia, albo wcale. Urządzenie pozwoliło usprawiedliwić zło, masowe mordy; ciekawe czy kiedyś jakiś kolejny genialny autysta czy sawant wymyśli coś aby zwierzęta hodowlane nie cierpiały w trakcie swego marnego żywota na fermach przemysłowych, gdzie są tuczone, niewolone i eksploatowane ponad wszelką normę (także krowy mleczne, nioski, brojlery). Może większość nie chce wiedzieć ale to fakt że 90% zwierząt, które jecie, 90% ich wydzielin, jaj bierze się z przemysłu czyli żadne z nich nie było wypasane, nie widziało słońca, nie czuło wiatru... tego Temlpe nie naprawi, nie polepszy, bo się nie opłaca i tego muru okrucieństwa i ignorancji już nie da się w pojedynkę zburzyć, a i po cegiełce trudno wyjmować, bo jesteśmy idealnymi klientami zmanipulowanymi marketingiem http://podaj.to/post/408,1,nikt-nie-bil-brawo-tej-pani-bo-widzowie-byli-zbyt-zde gustowani-by-klaskac.html)

ocenił(a) film na 10
falcoria

bo jesteśmy idealnymi klientami zmanipulowanymi marketingiem " - słucham ?
jedliśmy jako ludzie mięso od lat , jedliśmy owady , jedliśmy wszystko , zwierzęta zabijają mniejsze żeby egzystować , tak był ten świat zbudowany , na szczęście możemy to pomału niwelować ale będziemy się żywić mięsem - hodowlanym dzikim , czy też innym do końca świata i nic tego nie zmieni .

Robertclose

U chyba nie rozumiesz rzeczywistości w jakiej żyjesz:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mKTORFmMycQ

No i nie zabijasz nikogo tylko kupujesz abstrakcyjny kawałek trupa zmielony z czymś tam, to gorsze niż padlinożerstwo. Budowanie świata jest domeną człowieka, w naturze jest zabijanie, ale nie ma przetrzymywania, eksploatowania i bezsensownego mordowania na masową skalę, ludzie umierają z obżarstwa w momencie, gdy inni z głodu, skutki przemysłowej hodowli będą opłakane, a co będzie kiedyś nie wiadomo...

ocenił(a) film na 10
falcoria

Rozumiem doskonale ale nie muszę żyć jak ty , na szczęście mam prawo wyboru i nikomu tez nie muszę narzucać swojego
Dla mnie możesz żywić sie powietrzem , ale w taki sposob świata nie zmienisz , nożna ograniczyć i jedynie polepszyć warunki życia zwierzat hodowlanych ale są one pożywieniem , a parskajac takie bzdury ze Pani Grandin oszukala zwierzęta ktore kochała i zrobiła im krzywdę w sumie tworzysz paranoiczne postrzeganie twoich racji.

Robertclose

Nie żywię się powietrzem - nie popadaj w paranoję. Prawo wyboru czyli wolność kończą się tam gdzie jest cierpienie czyjeś... Kiedyś człowiek jadł mięso rzadko, dziś parę razy na dzień to jest paranoja, zapytaj jakiegokolwiek lekarza zdeklarowanego mięsożercę nawet to zaleci ograniczenie, a niektórych tłuszczów całkowite wycofanie. Poczytaj o chorobach cywilizacyjnych i jak im zaradzić - zawsze jest zalecane wprowadzenie warzyw, owoców, zbóż, ziaren - to nie jest paranoja... może masz problem z dystansem do tego do czego żeś się przyzwyczaił. A świat zmienia się czy chcesz czy nie. Biznes przemysłowy trwa zaledwie 50 lat i zniknie... my też znikniemy - te kilkadziesiąt tysięcy lat jest krótką chwilą w kosmosie. Ziemia otrzepie się z nas jak z pcheł. Ale nie chciałabym faktycznie 'tworzyć paranoicznego postrzegania moich racji' więc postaraj się temu nie ulegać ;)

ocenił(a) film na 10
falcoria

:) nie ukegam i zaskoczę cię bo sam jem mięso również rzadko , ale nie można twierdzić ze sama Temple uczyniła źle co przecierz o tym w tym wątku mowa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones