Daniel Olbrychski

Daniel Marcel Olbrychski

7,7
37 853 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Olbrychski

To naprawdę zdolny polski aktor, jeden z lepszych, jacy nam zostali. Ale się szmaci. Gra w podrzędnych serialach, rzuca się z mieczem na fotografie... Wiem, że trzeba zarabiać, ale jestem pewna, że istnieją lepsze sposoby. Jego role są naprawdę wybitne, nawet te epizodyczne, choćby w "Nieznośnej lekkości bytu", ale to nie ratuje jego całokształtu, który sobie w ostatnich latach wyrobił.

upior_w_operze

Uważam, że wielkość aktora nie zależy od tego gdzie gra tylko jak gra. Dobry aktor powinien być elastyczny i odnaleźć się w każdej roli. Ponad to uważam, że gdyby taki aktor zaczął wybrzydzać w filmach jakich gra to ludzie by mówili iż za przeproszeniem: w dupie mu się poprzewracało i wydaje mu się, że mu słońce z tyłka świeci. Swoją drogą myślę, że gdyby oceniać kogoś po tym gdzie gra to równie dobrze można by powiedzieć, że Mietek z miotłą jest genialnym statystą bo trzymał miotłę w wielu arcydziełach filmowych. Ale to wszystko jest tylko moje zdanie i macie prawo się z nim nie zgodzić.

upior_w_operze

Jak wpisałam już nieco w innych tematach na podstawie wywiadów z sieci z panem Olbrychskim:
a) gra w serialach - według niego bez seriali trzeba by zamykać wydziały aktorstwa, bo nie wszyscy absolwenci mają szansę na Hamleta; poza tym gra w serialu pozwala na ćwiczenie
b) rzuca się z mieczem na fotografie - chodziło o protest wobec łamania prawa autorskiego przez autora, który użył zdjęcia pana Daniela bez jego zgody

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones